środa, 22 lutego 2017

odpowiedz

Membrana tak jak i folia to potoczna nazwa tego samego produktu choć mogą to być różne rodzaje. Typowe membrany stosuje się na dachach płaskich zamiast papy jako materiał wierzchniego krycia. Natomiast moje pytanie dotyczyło następującej kwestii: gdy deski się rozeschną i powstaną pomiędzy nimi szpary to promieniowanie UV wpadające przez okna będzie w miejscu tych szpar niszczyło folię na Twoim dachu. Stąd pytanie: "co dalej z Twoją folią?" a tak dokładnie z Twoim dachem? Na ścianach szczytowych okna nie są duże - na jednej ścianie 100x80, na drugiej ścianie 100x100. Ludzie piszą, że zwykłe szyby ( a mam ich w każdym oknie trzy ) skutecznie blokują promieniowanie UV - więc może nie będzie tak źle ?
sytuacja wygląda robie poddasze u siebie ocieplam adoptuje itd... dach jest jednospadowy bede ocieplał wełną,i moje pytanie jest a propos wentylacji rozumiem że musi być szczelina wentylacyjna pomiędzy wełną a deskami pokrytymi papą,tylko problem jest taki że ocieplenie zewnętrzne mam podciągnięte pod deski podbitki nie ma jeszcze. jak nie zamieścisz zdjęć to ja też nie zgadnę .link dotyczy wróblówki w okapie (wentylacja połaci ) a ty pytasz o zabezpieczenie wentylacji warstwy ocieplenia ,gdzie rzym a gdzie krym. wstawiaj zdjęcia elewacji na styku z okapem od zewnatrz od środka + opis czy bedzie i jaka podbitka czy nadbitka itp. brak zdjęć i opisu uniemożliwia odpowiedż,"Ludzie listy piszą..." mogą pisać co chcą bo nie są profesjonalistami i nie mają doświadczenia. Ja się na tym nie znam wiem tylko, że coś skutecznie niszczy folię. Skoro nie UV to z pewnością światło, dla którego szyby nie są żadną barierą. z grubsza wyglada to tak jak wygląda na górze odeskowanie na dole belka i dalej styropian z elewacji na jednym zdjeciu przebiłem warstwe kleju i okazało się że styropian jest opuszczony o 2 cm od desek.
jeszcze dla upewnienia się bo cos już ustalałem z kolega zeusrulez czy pomiędzy deski a wełne dawać jakąś folie paroprzepuszczalną,na deskach jest papa zgrzewalna.
i czy ewentualnie jeśli tak to gdzie ma byś szczelina pomiedzy deska a folia czy folia a wełna?
Natomiast odnośnie drugiej kwestii to producent płyt OSB sprytnie pisze, że są one "wilgocioodporne"! Czy można zatem z tego wnioskować, że nie nasiąkną? Natomiast z całą pewnością nie są wodoodporne czyli nasiąkną. Rodzi się tylko pytanie: co to jest "wilgoć"? H2O występuje w trzech stanach skupienia: stały - lód, ciekły - woda, gazowy - para wodna. Para wodna i lód nie stanowią zagrożenia dla konstrukcji natomiast woda tak. Wykonując poprawnie wentylację warstwy izolacji cieplnej umożliwiamy usunięcie nadmiaru pary wodnej uniemożliwiając jej przejście w stan nasycenia i kondensacji (wykroplenia).
i moje główne pytanie jak zrobić tą szczeline czy np ciąć ten styropian?myslałem o takim rozwiązaniu żeby rurki powkładać pomiedzy deski a styropian wtedy powietrze też by miało jak przechodzic?rozumiem że ta wentylacja ma być na dole dachu i na górze na bokach nie jest potrzebna?
W środku po przeprowadzce planowałem dodatkowo obudować poddasze cieńszymi płyty OSB ( stworzy się taki tunel o przekroju trapeza o długości 12 metrów - w podstawie 4 metry - zakończony okami). Boję się, że jak mój 9 letni syn wlezie na poddasze i zacznie coś kombinować - to jeszcze przez sufit podwieszony wyląduje na dole.
Zastanawiam się jednak, czy nieogrzewane poddasze i OSB to dobry pomysł ( czy osb nie nasiąknie wilgocią ), czy też moje obawy są płonne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz